PÉČE O ZUBY

Napsal Mia Karmínová (») 22. 8. 2016 v kategorii Přírodní drogerie a péče o tělo, přečteno: 2739×
usmev.jpg

Ahoj lidi :)

Rozhodly jsme se s kamarádkou Sephy, že pro vás otestujeme přírodní kosmetiku. První článek věnuji péči o zuby, zubním pastám, přírodnímu kartáčku a způsobech jak na to. Něco jsem testovala já a něco zase Sephy, tak doufáme, že Vám třeba pomůžeme při rozhodování se v koupi pasty a pod. Vše jsme pro Vás i vyfotily nebo dodatečně obrázky postahovaly. Občas jsme si i vzpomněly na vyfocení složení. Zkoumaly jsme i testování na zvířatech, certifikáty atp.

První dostane slovo Sephy a podělí se s vámi o zajímavé věci jako je pasta Urtekram, Manufaktura, Lavera a tabletky Lush. 

 

 ZUBNÍ PASTA - URTEKRAM

Urtekram_3

Pasta která mi udělala největší radost je od značky Urtekram s příchutí aloe vera, mají ještě další příchutě, tak je z čeho vybírat. Příjemně mě překvapila. Má velmi zvláštní chuť, skoro nepění. Ale i po delším čistění zubů ji stále cítíte, nezmizí tak rychle. Cena se pohybuje kolem 100kč, záleží kde ji koupíte. Tato značka má i stránky, na kterých jsou místa prodejen. Jako jediná pasta má certifikat veselého králíčka, který 100% zaručuje netestováno na zvířatech a je i vegan.

Urtekram-slozeni

TABLETKY NA ČIŠTĚNÍ ZUBŮ - LASH

Lush

Druhý v pořadí je výrobek od značky Lush. Dostala jsem vzorek zdarma. Jedná se o tabletky, které strčíte do pusy, rozkoušete a už čistíte. Určitě dobré na cesty. Měla jsem možnost vyzkoušet tři druhy. Limetligh ( zelené ), Boom (šedé) a bílé. Už nevím které, ale jedny jsou fakt odporné ☺. Takže pokud zavítate do Prahy, krámek sídlí v Palladiu. Když poprosíte, určitě vám ochotně odsypou. Všchny tabletky mají značku vegan. Cena 255 kč za jednu lahvičku. Nevím, kolik tam je tabletek. Ale co jedna tabletka, to jedno čistění. Lush1ZUBNÍ PASTA - LAVERA

Lavera_3

Třetí v pořadí je výrobek značky Lavera. Mají více druhů a je k sehnaní v drogeriích Rossmann i DM. Určitě i v Bio krámku. Tato pasta mi přišla nemastná-neslaná. Určitě neurazí, ale dají se sehnat lepší. Co se týka certifikátu, tak má pouze značku Natrue. Cena se pohybuje kolem 60 kč. Což je jedna z těch nejlevnějších, co jsem měla možnost vyzkoušet

.Lavera-slozeni

 

ZUBNÍ PASTA - MANUFAKTURA

Manufaktura_2

Čvrtý a poslední výrobek ze stáje dentalní hygieny je od značky Manufaktura. Tato mě nejvíc zklamala. Ne vůní ani obalem, ale tím co se stane po pár okamžicích, co si strčite kartáček do pusy a začnete si čistit zoubky. Prvních pár chvil je to dobré, ale pak vám v ústech zůstanou jen ochucené sliny. Jako byste si na kartáček nic nedali. Pasta má příjemou bylinkovou vůni a nazelenalou barvu. Je možné, že někomu tato pasta vyhovuje, ale já to určitě nebudu. Za mě jedno velké zklamání, a to jsem se těšila. Dala jsem jí šanci několikrát, že by se to časem třeba zlepšilo, ale ono ne. Cena je kolem 100kč. Nemá žadný certifikát. I přes to, že některé výrobky z Manufaktury ano.

Manufaktura-slozeni

Já testovala pastu Al Verde, domácí výrobu pasty, kokosový olej samostatně a přírodní kartáček (větvičku) ze Salvadory Perské.

ZUBNÍ PASTA - DOMÁCÍ VÝROBA

moje pasta:

3 lžice kokosového oleje, 1 lžička jedlé sody, esenciální přírodní olej máta kadeřavá a limetka lisovaná

kamarádova pasta: 

na cca 100 ml: cca 80 ml kokosový olej, 2 lžičky jedlé sody, lžička mleté skořice, lžička mletého hřebíčku, lžička rozdrcené máty

Mnoho receptů je ještě na netu, ale všechny jsou na bázi kokosového oleje a jedlé sody, takže je na Vás, co si namícháte za poklad. 
Pro inspiraci sem ještě přidám nějaké ty benefity přírody, které si tam můžete namíchat :)

Máta peprná - silný antioxidant 
Eukalyptus - protiplísňový, antibakteriální, antivirální, protizánětlivý
Skořice - protiplísňová, antibakteriální, antivirální, protizánětlivá, antioxidant
Hřebíček - antivirální, antibakteriální, protiplísňový, úžasný antioxidant= nejsilnější antioxidant mezi essenciálními oleji. Hřebíček je schválen Asociací zubařů pro užití jako dentální anestetikum. 
Citrón - protiplísňový, antibakteriální, antivirální, protizánětlivý, antioxidant
Pomeranč - antiseptický, antioxidant
Rozmarýn - protiplísňový, antibakteriální, antivirální

ZUBNÍ PASTA - ALVERDE

Al-verde

U této pasty nemůžu  zaručit, že není testovaná na zvířatech. Má logo Vegan, mělo by se to předpokládat, ale znáte to, člověk nikdy neví. Každopádně má přírodní složení. Velmi jsem si ji oblíbila a vážně mi vyhovuje, ale jedinou vadu pro mě má a to je, že ve složení je obsažen fluorid. Fluor totiž přijímáme v potravě a do pasty ho nepotřebujeme. Nadbytečná konzumace fluoru je naopak škodlivá (spousta článků na netu). Pasta je chuťově velmi nevýrazná, takže vlastně nenadchne a ani neurazí. Na to, že má přírodní složení, tak i celkem pění, takže je pohodlná a v ústech vydrží. 

Al-verde-slozeni

Když opominu zklamání z fluoridu, jsem s ní vážně spokojená.

Navíc cenově se vyplatí - 75 g za 54 Kč a prodejním místem je drogerie DM.

 

KOKOSOVÝ OLEJ MÍSTO PASTY

Zkoušela jsem použít i čistý kokosový olej (lisovaný za studena) a můžu říct, že i to bylo velmi zajímavé. Chuť mi nevadila vůbec. Problém jsem spíše měla s konzistencí, jelikož kokosový olej se mi v ústech ihned roztekl v úplnou vodu, takže jsem si zuby musela čistit hodně nahnutá nad umyvadlem a vše mi teklo ven z pusy. Zuby ale opravdu bělil a leštil, vypadaly po tom moc pěkně a byly opravdu čisté. Jednoduše jsem si ho nabrala na kartáček a čistila jsem. Takže věřím, že i v  tomto způsobu se někdo najde. Mimochodem hodně zajímavé a zcela vyčerpávající informace o kokosovém oleji jsou na této stránce a článek přímo o jeho využití na zubech je tu.

PŘÍRODNÍ KARTÁČEK ZE SALVADORY PERSKÉ

Yoni_2

Tohle je pro mě největší překvapení a šampion. Obchod a veškeré informace o složení, používání, návod atd. najdete na internetové stránce yoni.cz. Salvadora Perská je strom, ze kterého místo kartáčku použijeme větvičku a můžeme ji všude nosit s sebou. Z té větvičky se odstraní kousek kůry a dužina se rozžvýká na stoličkách. Díky tomu žvýkání se ta část kartáčku rozpadne do štětinek, kterými můžeme mechanicky očistit zuby. Je to nejpřirozenější způsob čištění zubů, který traduje od pradávna, pochopitelně. Samozřejmě jsou i jiné stromy, které se k tomu dají použít, ale Salvadora byla vybrána pro super látky, které obsahuje, jelikož při žvýkání a čistění uvolňuje silice. Jsou to látky, které napomáhají všemu potřebnému v ústech. Tady se dokonce dočtete složení a podložené vědecké analýzy kartáčku. Ten kousek větvičky voní podobně jako křen, nenechte se ale vyděsit, v puse to vůbec necítíte. Naopak já mohu sama za sebe říct, že jsem nikdy neměla takhle hladké a bílé zuby. Ano bíle, kartáček je vybělí už během jednoho dne o znatelný kus. Přečtěte si třeba FB recenze. Já mám vlastní zkušenost, moje mamka si taky pochvaluje, jak bělí a pár mých dalších přátel projevilo o kartáček ihned zájem a nakoupili si :) .. Jinak tedy větvičku pořád zkracujete, když přestane dávat, co dávat má, uříznete štětinky a začínáte odznova. Takže je zcela organický a recyklovatelný. Jeden kus stojí 69 Kč v nejhorším případě. A což je asi očividné, tak samozřejmě není testovaný na zvířatech :)

PÁR DALŠÍCH ZAJÍMAVÝCH INFORMACÍ

Dál ještě existuje kartáček, který je vyrobený z bambusu, je celý přírodní, ale je to pořád jen kartáček, na který je potřeba nanést pastu.

Zubům prospívá velmi RAW strava, nezanechává na nich žádný povlak. Zajímavé rozhovory o zubech vede v pořadu Duše K Jaroslav Dušek s jedním z předních zubařů, který přiznává, že fluorid není prospěšný zubům a vypráví i o vlivu RAW stravy na zuby. Odkaz přímo na tento díl je tady, všechny díly jsou totiž k nalezení na youtube.

A teď už Vám sem hodím jen poslední odkaz na jeden zajímavý článek o tom, jak pasta není pro lidi.

Jestli jste se pročetli až sem, tak vám tleskám. Informace jsou to, koukám, dosti obsáhlé. Doufám, že však ale prospěšné a určitě se podělte o vlastní zkušenosti, názory i otázky. ♥

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Anetka z IP 188.175.222.*** | 22.9.2016 15:57
Přirození jsme se narodili a měli bychom tak zůstat. Co se týče péče o celé tělo, dobrá je přírodní kosmetika bez chemických substancí www.bioaromakosmetika.cz/
Mia z IP 89.190.94.*** | 22.9.2016 16:00
Super, moc díky za inspiraci. To ráda prozkoumám. Jinak se teď pracuje na článku "péče o tělo", v příštím týdnu by to už mohlo klapnout smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a deset