Jarní detoxikace/půst

Napsal Mia Karmínová (») 29. 3. 2016 v kategorii Přírodní drogerie a péče o tělo, přečteno: 643×
resize-img.jpg

Někdo by mohl říct, že jsem už úplně zešílela, ale já myslím, že konečně mířím někam, kde se cítím být sebou. Nechala jsem se inspirovat jednou velmi milou a příjemnou FB stránkou "Promixuju se k práně", kde spousta lidiček od prvního březnového dne držela půst na ovocných nebo zeleninových šťávách.

A tak tedy i já jsem se do toho pustila a to od prvního jarního dne. Moc jsem ani nevěřila tomu, že bych vydržela déle než jedno dopoledne, co si budeme nalhávat - fakt ráda jím. Pravdou je, že nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili. I když mám pocit, že to někdy dělám vážně opačně.

V neděli jsem se cpala téměř až do půlnoci, protože jsem přeci měla omluvu "od zítra držím půst, jím do zásoby" a tak jsem si to pochopitelně mohla dovolit s čistým svědomím. A od pondělka to začalo.

Bála jsem se hladu, tak jsem si původně plánovala, že snídat, obědvat a večeřet budu smoothie a mezi tím si budu popíjet nějakou šťávičku. Takže ráno jsem začla se smoothiečkem a do práce jsem si vzala dvě s sebou a nějakou tu šťávu k tomu. Jenže už kolem oběda jsem zjistila, že jsem fakt najedená a to druhé pracovní smoothie nepotřebuji. Vrazila jsem ho do lednice s úmyslem, že tedy počká na zítřejší den.

Řekla bych, že už první den mi došlo, že ta chvíle, kdy normálně sahám po jídle, protože tvrdím, že mám hlad, vůbec není hladem, že to je ještě od hladu velmi vzdálené. To bylo zajímavé zjištění. Také ustoupily všechny problémy, které s jídlem mám spojené, ale to je logické a nepřekvapivé, samozřejmě. Velkou radost jsem měla z té energie, jelikož jsem konečně přestala v práci u počítače usínat a přitom jsem spala stejný počet hodin jako obvykle (spím minimálně sedm hodin).

Druhý den jsem opět začla ráno smoothiečkem, ale po zbytek dne už jen šťávičky a smoothie, které mě v práci čekalo v lednici, šlo do záchoda. Cítila jsem se plná a nepotřebovala jsem ho, necítila jsem to tak, že bych si ho měla dát.

Třetí den bylo po ránu sice opět smoothie, ale z vodního melounu a popravdě to je spíše šťáva než smoothie. Každopádně poslední den bylo opět ke snídani smoothie. Takže vlastně každé ráno jsem začala mixováním a zbytek dne už byl na šťávách, které mi moc chutnaly celou dobu. Půst jsem plánovala až do čtvrtka do večera, ale spíše jako vtip. Nenapadlo by mě, že to zvládnu vydržet a už vůbec ne, že to bude tak snadné. Po celou dobu jsem se cítila úžasně a velmi příjemně na těle i duši. Byl to občas trošku boj s hlavou, která tvrdila, že mám na něco chuť, ale i to se dalo celkem snadno zvládnout. 

Chutě mě často potkávaly a téměř vždy to bylo na sýr. Těžko říct, jestli šlo opravdu jen o tu chuť a nebo  jestli mi něco chybělo či jestli to bylo spojeno s mým vegetariánstvím. Každopádně se už teď opravdu moc těším, až si půst brzy zopakuji, toho pocitu lehkosti se nemůžu dočkat. Takže teď našetřím na kvalitnější odšťavňovač a hurá do toho na delší dobu.

pondělí:

smoothie  - odšťavněná mrkev s rozmixovaným banánem a chia semínky (0,5l)
               - citrón, řapíkatý celer, banán, jablko (0,5l)
šťáva        - mrkev, pomeranče, grep, jablka (1l)
                - rajčata, okurka, česnek (0,4l)

úterý:

smoothie   - hruška, skořice, banán, chia semínka (0,5l)
šťáva         - řepy, jablka, celer, mrkve (1l)
                - okurka, rajče, řapíkatý celer, petrželová nať, jarní cibulka, česnek (0,4l)
                - jablko, máta, limetka, pomeranč (0,3l)

středa:   

šťáva        - meloun, citrón (1l)
                - okurka, rajče, řapíkatý celer, petrželová nať, jarní cibulka, česnek (1l)
                - kiwi, ananas, maliny, pomeranč (0,3l)

čtvrtek:

smoothie    - 2x banán, kokos (0,5)
šťáva         - řepa, pomeranče, jablka, mrkev, grep (0,8l)
                    - jablka, pomeranče, zázvor, limetka, mango (0,2l)

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a jedenáct