Ayahuasca (8) - Chiri Wayusa

Napsal Mia Karmínová (») 29. 11. 2017 v kategorii Deník mé duše, přečteno: 1518×
consciousness-1.jpeg

Píši se zpožděním, ale asi právě díky tomu jsem schopná říci, co jsem si tentokrát odnesla za dary od medicínky.

Byla jsem na ceremonii s Chiri Wayusou, tedy pro určité odpovědi a ujasnění si pár věcí s nadhledem bez zbarvených emocí. 

Až neskutečné, jak mi to přišlo vhod. Měla jsem hlavu plnou velkých otázek. Potřebovala jsem si ujasnit pár věcí, jelikož jsem dostala novou a velmi příjemnou nabídku do nové práce (ve stejný den) a tím se mi otřásl pohled i na odlet do Norska, kam jsem se v květnu chtěla přestěhovat za prací, plus nové vztahy a lásky a chaos, co dál tedy dělat. Skončit v práci? Jít do nové? Odjet do Norska? Zůstat v té nové práci jen na chvíli nebo na stálo? Otázek bylo vážně hodně a myšlenky mi lítaly jedna přes druhou a já mezi nimi zmateně poskakovala a tvářila se jako zmatená lesní včela. 

Musím říct, že to byla velká síla pohybu, co jsem cítila ... Velmi se mi začal otáčet svět v podstatných věcech a silně od základu. Odpovědi se mi opravdu hodily.

Přijela jsem na místo a měla radost, že jsem po delším čase potkala známé tváře. A tak jak to bývá, popovídali jsme si, povyprávěli, a čekali na začátek ceremonie. 

Venku už byla zima a tedy ceremonie neprobíhala u ohně jako posledně, ale uvnitř kde býváme i na babičku. Pedi nám řekl opět potřebné info a mohli jsme začít. Proběhl i tabáček do očí, pro ty, co chtěli a já byla mezi nimi. Cítím, že to uzemnění a zpřítomnění mi hodně pomáhá se lépe otevřít medicínce. Když byla řada na mně, abych se napila, vstala jsem a bez problému vypila celý půllitřík, což je u mě tedy co říct. Posadila jsem se na svůj spacák a čekala na nástup rostlinky. 

Jelikož se máme hýbat, co nejméně, posadila jsem se pohodlně, opřela si záda a čekala. Jenže dlouho se nic nedělo, myšlenky mi v hlavě neustále chaoticky lítaly a já je nedokázala pozastavit a srovnat. Jedna bila druhou a druhá bila třetí. Po poměrně dlouhé době se rozjely vibrace tělem i do rtů, ale čisté myšlenky stále nikde. 

Přišlo mi to už opravdu dlouhé. Většina lidí už spala a já pořád nic nevyřešila. Tak tedy jsem to též vzdala a rozhodla se, že zajdu na záchod a půjdu už spát. Jenže když jsem se vracela, zalíbily se mi schody na chodbě a hořící svíčka, a tak jsem se posadila a zadívala do prázdna. V tu chvíli se mi rozjely myšlenkové pochody čistě, přehledně a logicky. Já vlastně ani v nejmenším nechápu, proč jsem na to nepřišla sama. Bylo to vše zcela jasné. Naprosto bez pochyb jsem si okamžitě urovnala, co chci, jak to udělám, jaký bude postup věcí a dostavil se pocit úlevy a vyrovnanosti ihned, jakmile jsem si to promyslela. Chvíli dál jsem tam ještě seděla a přemýšlela nad jinými věcmi, v tu chvíli se mi dostalo další odpovědi či poznatku. Objevovalo se mi tam velmi intezivně NEPŘEMÝŠLEJ TOLIK. Uvědomila jsem si, že opravdu a zcela zbytečně (nejen já, ale my všichni) moc nad vším uvažujeme a vše moc řešíme, místo toho abychom se zvedli a ten život žili a užívali si ho. Stále jsem přemítala nad tím, jak lépe žít v přítomnosti a došlo mi, že přesně takto, že stačí přestat nad vším tolik uvažovat. Ať už po praktické stránce tak i té filozofické. Je lepší nechat vše plynout a počkat si na to, až nás to pohladí a projde to námi. Úvahy člověka příliš zaměstnávají, přinášejí očekávání a odvádí od přítomnosti. Pak i dokonalá chvíle projde a my nemáme čas ji ochutnat.

Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla, poděkovala jsem se a šla spát. 

Druhý den ráno jsme měli sdílení u ohně, kde jsme každý povyprávěli o tom, co jsme v noci prožili a Pedi nám řekl pár všeobecných postřehů. Bylo to velmi příjemné posezení s wayusou (čaj, který nemá nic společného s medicínou z večera - jen název) a nový krásný den začínal. 

Večer těsně před ceremonií ještě dorazil Zbyněk z minulé medicínky, a tak jsem měla velkou radost, že teď po sdílení si můžeme opět trošku popovídat. Dokonce jsem se, konečně, odhodlala, díky němu, vyzkoušet tabáček do nosu přes den a byla to tedy síla. 

Začala ceremonie kakaa a my venku u ohýnku opět začali opékat kakaové boby, loupat je a mlet. Pedi chtěl, abychom se rozdělili do dvojic, že ceremonie proběhne tentokrát ve dvojicích a trochu jinak. Pít jsme šli opět dovnitř a měli jsme se posadit s druhou osůbkou naproti sobě a naladit se na sebe. Vnímat ho a cítit jeho energii a svou s ním spojit. Byla jsem ve dvojici se Zbyňkem a bylo to opravdu zajímavé. Pak když člověk cítí, že vnímá a je spojen s tím druhým, napije se kakaa. Na konci ceremonie se ti lidé objemou a poděkují si.  Asi nedokážu ani popsat, jak krásné a silné to vše bylo. Dokonce mi stekly i slzy po tváři. 

Pak už jsme se šli najíst a pomaličku se začali sjíždět lidé na večerní cereminii s babičkou. Já zůstavala přes noc, abych si ještě užila atmosféru a trošku popřemýšlela v klidu, ale ceremonie jsem se tentokrát neúčastnila. 

Objevil se tam nový člověk - Paťo, kterého jsem ještě nepotkala, a který nás měl nastarost během ceremonie a pomáhal Pedrovi. Šla jsem si poslechnout, jak vypravuje o tom, co se bude dít, jak bude celá noc probíhat a různé další informace. Ten člověk mě neskutečně fascinoval, někoho takhle veselého a radostného, co uměl tak předat veselí jsem dlouho nepotkala. Musím říct, že jsem šťastná za to, že tam byl, ta radost kolem něho neuvěřitelně sršela do všech stran. Zlatý človíček. 

Po jeho úvodu jsem se ho šla ještě zeptat na pár detailů o tabáčku do nosu, protože jsem se rozhodla, že večer si udělám takovou malou soukromou ceremonii s tabáčkem. A nějak jsme se už zakecali a vytvořili ještě s pár lidmi debatní kroužek na mých oblíbených schodech .. 

Když začala ceremonie, nechala jsem si opět kápnout tabáček do očí, zpracovala ho a v leže jsem si promítala myšlenky v  hlavě, poté jsem si dala tabáček i do nosu a pročistila tělo. Krásně mě uzemnil a zpřítomnil. Já pozbytek večera meditovala a vnímala přítomnost. 

Druhý den už byl vcelku stručný, počkala jsem, až se odsdílí a někdo bude tak hodný a sveze mě domů. 

A víte co? Přestala jsem přemýšlet ... je to už dva týdny, co jsem tam byla a opravdu si toto nesu dál. Nechci už nad ničím závratně uvažovat a chtěla bych spíše jednat instinktivně. Musím říct, že najednou mi to jde krásně přirozeně a samo, nestojí mě to úsilí. A definitivně to nese ovoce. Dnes jsem podala výpověď v práci a oddala se všemu, co teď přijde. 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Kačka z IP 62.245.85.*** | 17.4.2018 22:10
Já ještě přesně nevím, jde nás celá parta, tak uvidíme na kdy to dohodneme smile
Mia z IP 90.179.47.*** | 17.4.2018 21:56
Už se těším smile ... jdu na prostřední termín smile
Kačka z IP 62.245.85.*** | 17.4.2018 21:51
Aaa, tak jo, tak se možná uvidíme. smile
Mia z IP 90.179.47.*** | 17.4.2018 21:22
Já vím, proto říkám, že se třeba uvidíme smile ...On tu Chiri Wayusu asi ani nikdo nedává ...
A za mě tedy to byl opravdu silný a krásný zážitek <3
Kačka z IP 62.245.85.*** | 17.4.2018 21:04
Moc děkuju.. Noo, tak to mám o čem přemýšlet. smile smile Já jezdím k Augustýnovi.
Mia z IP 193.138.152.*** | 17.4.2018 14:26
Ahoj smile ... velmi. Při Chiri Wayuse jsi při smyslech. Máš trošku problém s koordinací těla, ale pohyblivá jsi. Zvracel jen jeden člověk ze 30 (byla jsem dvakrát, tedy z první i druhé skupiny jen jeden celkem). Vize viceméně nemáš, spíš tam jde o ty čisté myšlenky, které vidíš logicky bez zbarvených osobních emocí. Hodně věcí pak člověku dojde, když se mu podaří dát své emoce stranou ....
Třeba se uvidíme, taky tam mám už jeden termín rezervovaný smile
Kačka z IP 62.245.85.*** | 17.4.2018 13:10
Ahoj, chtěla bych se zptat, jak moc se liší chiri wayusa od babičky? Zvracení? Očista? Vize? Právě se chystám přihlásit na letní termíny a nabízí se i chiri wayusa a podle krátkého popisku mě zaujala. smile děkuju
Mia z IP 193.138.152.*** | 14.3.2018 08:09
Ne,  jsem v nové práci, jak jsem napsala smile
Stanley z IP 89.102.198.*** | 14.3.2018 02:43
Takže už jsi v Norsku? smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a nula